DDM hl. m. Prahy
Jezdecké středisko Zmrzlík
Fakultní zařízení Univerzity Karlovy
Jezdecké středisko Zmrzlík

Žokej Dick Francis

Dick Francis se narodil v 31. října 1920 jako druhý syn Vincenta a Molly Francisových, na Coedcanlaské farmě, která patřila jeho rodině z matčiny strany. Jejich rodina vždy měla něco společného s koňmi, zde s oblibou v honitbě. 

Jeho starší bratr Doug a Dick nikdy neabsolvovali žádné jezdecké kurzy, ale na ponících, oslech a koních jezdili ihned poté, co se naučili chodit. Starší bratr nepochybně Dicka povzbuzoval, aby se dal na závodní ježdění, a bylo do značné míry jeho zásluhou, že se po druhé světové válce Dick skutečně rozhodl stát žokejem z povolání. Doug a Dick zůstali nejbližšími přáteli.

Roku 1948 se stal profesionálním žokejem, kterým byl až do roku 1956. Během své kariéry vyhrál značné množství dostihů (více než 300) a v sezóně 1953/1954 se stal žokejem šampiónem. Po ukončení jezdecké kariéry se stal sportovním novinářem London Sunday Express, kde se věnoval dostihům. Redaktorem tohoto časopisu zůstal až do roku 1973.

Ve věku 89 let zemřel 14. února 2010 na Kajmanských ostrovech po velmi naplněném životě.

Také by vás mohlo zajímat:

 • Den dětí s Klubem Klamovka

  VÍCE INFORMACÍ
 • Den dětí s Bobříkem

  VÍCE INFORMACÍ
 • Čaj ze sedmikrásek

  VÍCE INFORMACÍ
 • Výtvarné kouzlo (nejen) pro předškoláky

  VÍCE INFORMACÍ
 • Rezofonická kytara, hra pomocí slide

  VÍCE INFORMACÍ
Otevíráme již 11. května
Tímto vám s radostí sdělujeme, že v pondělí 11. května otevíráme většinu kroužků. Další informace nalezenete na stránkách jednotlivých středisek.