DDM hl. m. Prahy
Jezdecké středisko Zmrzlík
Fakultní zařízení Univerzity Karlovy
Jezdecké středisko Zmrzlík

Nekrmte cizí koně

Je jaro, teplé počasí a k tomu navíc nynější situace přímo vybízí k výletům do přírody. Okolo Prahy je spousta míst, kam se můžete jít projít, a zároveň je tam také spousta koní a jiných zvířat, a to přeci přímo svádí k tomu těm chudáčkům přinést něco na zub. Víte, proč je to špatně?
Jeden pamlsek sice nevadí, ale pět, deset nebo dokonce víc už ano. A okolo takového výběhu projde denně lidí spousta.

Pokud se kůň přežere krmivem nebo dokonce snad nevhodným krmivem, může dostat koliku (bolest břicha), průjem nebo laminitidu (schvácení kopyt), dále také nevíte, jestli nemá kůň na dané krmivo alergii. Někteří koně jsou k zažívacím potížím náchylnější než jiní, v nejednom případě došlo bohužel až k úmrtí koně, a to po dlouhém a bolestném boji o život. Zároveň také zvíře neznáte a nevíte jak se chová, zda například nekouše.

Koním tedy nenosíme do výběhu jablka, mrkve ani jiné ovoce a zeleninu ani pečivo (ať už tvrdé nebo čerstvé). Kůň rozhodně nesmí ani posekanou trávu ze sekačky (ta může způsobit i ucpání jícnu). Dále koni ani netrháme kytičky s trávou rostoucí okolo, mohlo by tam růst něco jedovatého, co by kůň sám jinak nesežral. To vše platí i pro jiná zvířata než jsou koně, například ovečky a kozy.

Pokud chcete koním přilepšit, doneste své pamlsky raději do stáje, kde jim je ošetřovatelé vždy přidělí.

Naši i cizí koně vám za dodržování těchto pravidel dopředu děkují.

 

Také by vás mohlo zajímat:


  Notice: Undefined variable: _i in /home/ddmpraha/web/ddmpraha.cz/modul/stranka/hl.php on line 197
 • Geolokační hra pro nejmenší

  VÍCE INFORMACÍ
 • Pojeď se Stanicí techniků na Černobor

  VÍCE INFORMACÍ
 • Mláďata na prodej

  VÍCE INFORMACÍ
 • Informace pro kroužky

  VÍCE INFORMACÍ
 • Vrch Petřín

  VÍCE INFORMACÍ
Úspěšné krajské kolo SOČ 2021
Pražské kolo soutěže Středoškolská odborná činnost bylo úspěšně zakončeno obhajobami studentských prací, letos opět v online formátu. Odborné poroty posoudily 65 prací v 18 oborech, 36 prací postupuje do celostátního kola. Výsledková listina je k nahlédnutí na www.ddmpraha.cz/soc. Děkujeme všem zúčastněným za inspirativní setkání!
Mláďata na prodej
Nabízíme mláďata na prodej: křeček syrský, křeček džungarský. V případě zájmu napište na adresu doktorova@ddmpraha.cz. Domluvili bychom návštěvu ve všední den dopoledne, kdy jsou v práci naše chovatelky, které vám pomohou s výběrem. Narodila se mláďata pískomilů a osmáků. Koncem května budou připraveni pro nový domov. Očekáváme také mláďata morčat.