DDM hl. m. Prahy
Sdílené vzdělávání - výukové programy
Fakultní zařízení Univerzity Karlovy
Sdílené vzdělávání - výukové programy

Prezentace výtvarných kompozic programu Digivěci jako nástroj III

Program Digivěci jako nástroj byl realizován v únoru a březnu 2020 se 7. ročníkem ZŠ A. Čermáka. Jedná se o projekt, na kterém se školou spolupracuje Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy, konkrétně středisko Stanice techniků.

V rámci celého projektu žáci prošli 3 bloky. První blok proběhl jako procházka v lokalitě blízkého okolí základní školy, během které žáci mapovali zajímavá a inspirativní místa. Na procházku ve Stanici techniků navázala společná diskuze na téma "komunikace" vedená paní učitelkou Dášou Chladovou. Žáci pojmenovávali historické souvislosti pojetí komunikace mezi lidmi s dnešním vnímáním i vlastní rezonance tohoto tématu v každodenním životě. V rámci druhého bloku žáci ve skupinách spolupracovali pod vedením pedagoga Martina Krupy z DDM hl. m. Prahy. Vytvářeli digitální mapové průvodce, ve kterých zaznamenávali vytipovaná místa a zajímavosti z proběhlé vycházky. Žáci se seznamovali s možnostmi využití digitálních nástrojů (např. Google mapy) pro vytváření vlastních mapových průvodců. Výsledek ke zhlédnutí na tomto odkaze po vložení do Google mapy: https://drive.google.com/open?id=1Q5PrrICqh-PfUvkVD0Tcv9ko5v2ydODg&usp=sharing Třetí blok navázal výtvarnou hrou, během které žáci spontánně procházeli komunikační cestou skrze výtvarné vyjádření a zachycení prostřednictvím barev a tahů. Výsledkem jsou individuálně dotvářené výtvarné velkoformátové kompozice žáků.

Závěrečná část celého projektu měla proběhnout formou veřejné prezentace mapových průvodců a výtvarných kompozicí a sdílení zkušeností i mezigeneračně spolu s rodiči či prarodiči a pedagogy školy. K této události bohužel nedošlo vzhledem k uzavření školy kvůli epidemii v březnu 2020. K projektu se po nucené pauze vracíme až nyní a předkládáme vám její výsledky ke zhlédnutí alespoň ve formě této fotogalerie.

Také by vás mohlo zajímat:


  Notice: Undefined variable: _i in /home/ddmpraha/web/ddmpraha.cz/modul/stranka/hl.php on line 197
 • Klientské účty a přihlašování do kroužků

  VÍCE INFORMACÍ
 • Otevírací doba

  VÍCE INFORMACÍ
 • POHÁDKOVÉ TVOŘENÍ – nový výtvarný kroužek pro malé školáky

  VÍCE INFORMACÍ
 • Přihlašování na kroužky jezdectví 2021/22

  VÍCE INFORMACÍ
 • Vrch Petřín

  VÍCE INFORMACÍ