Festival Mene Tekel
XII. ročník mezinárodního festivalu proti totalitě, zlu a násilí, pro paměť národa Mene Tekel se uskuteční od 24. února v Praze.
Knihu za knihu
U příležitosti blížícího se Měsíce knihy připravuje ICM při DDM hl. m. Prahy velkou výměnu knih.
Karlínský masopust 2018
Jubilejní 15. ročník Karlínského masopustu se mohl pochlubit skvělým programem a spoustou dobrot. https://www.novinky.cz/vase-zpravy/praha/5363-48893-karlin-ozil-jubilejnim-patnactym-masopustem.html
Centrum podpory nadání
ICM rozšířilo svou činnost o práci s nadanými dětmi. K našemu týmu se připojila psycholožka Mgr. Anna Štindlová, která bude poskytovat psychologické poradenství nadaným dětem  a dětem s individuálními zvláštnostmi a jejich rodičům. 
NICM vydalo nové publikace
Národní informační centrum pro mládež vydalo nové průvodce týkající se studia v zahraničí, práce v zahraničí a dobrovolnictví. Na několika stránkách se zde můžete dočíst o možnostech vycestování do atraktivních zemí, letních školách, jazykových kurzech v zahraničí, sezónních pracích, případně jak se stát dobrovolníkem a strávit ve vybrané zemi třeba celý rok.
Nabídka dobrovolné práce v Bulharsku
Nabídka dobrovolné služby v Bulharsku – obnáší cestování, průzkum, psaní, publikace, rozhovory, focení. Místo pobytu – město Kazanlak.
Podívejte se v létě na Island
Chtěli jste se vždycky podívat na Island? Teď máte příležitost s EDS. Krásná příroda, gejzíry, jezera. Opravdu mimořádná příležitost poznat neobvyklou a mimořádně zajímavou zemi díky projektu Evropské dobrovolné služby. https://www.eurodesk.cz/podivej-se-v-lete-na-island-a-zazij-divokou-severskou-prirodu
Pokračujeme v EDS
Naše ICM pokračuje v práci s dobrovolníky. V lednu k nám nastoupila Alexandra ze Slovenské republiky. Pracuje s malými dětmi a pomalu se sžívá s prostředím. Chcete se i vy stát dobrovolníkem EDS? Sledujte nás na: https://ddmpraha.cz/icm/Mezinarodni_aktivity
Dejte vysvědčení k ledu
V pátek 2. února se na Letenské pláni uskutečnila akce DDM hl. m. Prahy "Dejte vysvědčení k ledu", na níž se podílelo i naše ICM. Více se o ní dozvíte na tomto odkaze: https://www.novinky.cz/vase-zpravy/praha/5363-48865-dejte-vysvedceni-k-ledu.html
Hledáme mladé reportéry
Pro Evropské setkání mládeže EYE, které se koná ve dnech 1.–2. června 2018 v Evropském parlamentu ve Štrasburku, hledáme mladé reportéry nebo odborníky, kteří by chtěli informovat o této události. Přihlášky na jednotlivé pozice je možné podat online do 21. ledna 2018 do 12.00.
Vyjeď pracovat s mladými lidmi do Santiaga di Compostela
Španělská organizace Escola de Tempo Libre e Animación Sociocultural Don Bosco hledá dobrovolníky, kteří by pomáhali v jejím centru pro mládež.
Schola Pragensis 2017
Závěr listopadu je už tradičně v prostředí pražských středních škol a odborných učilišť ve znamení příprav účasti na Schole Pragensis. Tento „veletrh středních škol“ se každoročně uskutečňuje zejména proto, aby se před žáky škol základních předestřela nabídka možností dalšího studia.
"Jak psát SOČ a zásady obhajoby práce"
Dne 21. listopadu se v Karlínském Spektru konal seminář pro žáky a pedagogy středních škol: "Jak psát SOČ a zásady obhajoby práce". Lektorka PhDr. Lenka Morávková Krejčová, PhD. seznámila účastníky s důležitými informacemi potřebnými ke zpracování práce na vybrané téma.
Mezinárodní aktivity
Pořádáme a nabízíme účast na mezinárodních projektech pro mladé lidi ve věku od 13 do 30 let. Projekty realizujeme ve spolupráci s našimi zahraničními partnery. Financování je zajištěno evropským programem Erasmus+: Mládež. Díky tomu je účast finančně dostupná všem mladým lidem.
Simona
Rozhovor se Simonou Taseva, dobrovolnicí na Stanici přírodovědců.

Kontaktní formulář
Informační centrum pro mládež DDM hl. m. Prahy

Karlínské nám. 7
186 00  Praha 8
222 333 848

Spojení

metro B/C – Florenc, B – Křižíkova tram 3, 8, 10, 14, 16, 24, 25, 52 zast. Karlínské náměstí

velká žlutá budova přímo za kostelem na Karlínském náměstí