DDM hl. m. Prahy
Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy
Fakultní zařízení Univerzity Karlovy
Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy

Festival vědy aneb VědaFest míří do finále

Letošní ročník od samého začátku probíhá online a místo jednoho dne trvá tři měsíce. Využívá zkušeností škol s online výukou a stává se tak zábavnou cestou, jak najít co nevím a neznám! Zbývá už jen posledních čtrnáct dní, kdy si můžete projít virtuální stany a zjistit co zajímavého nabízejí k vidění a k poznání. Modely lidského těla, oka, srdce, iPhone nebo i 3D tiskárnu – to vše je připraveno do druhého kola losování pro všechny zvídavé návštěvníky. Pořadatelé VědaFestu společně s „Roboťákem“, symbolem akce, připravili kvízové otázky související s programem, v soutěži „Chytrá hlava“. Do této doby Roboťák dostal na své otázky přes 26 000 správných odpovědí. Prvních deset chytrých hlav si již ceny z rukou organizátorů převzalo. Někteří z výherců se rozhodli užít si výhru společně se svými spolužáky a cenu věnovali celé třídě, někteří celé škole i pro další ročníky.

„Propojení zábavné vědy a zábavné výuky tvoří přirozenou motivaci. VědaFest je akce, která myšlení a zvídavost podporuje a rozvíjí,“ říkají organizátoři.

Do 30. listopadu mají tedy všichni zvídaví možnost se VědaFestu zúčastnit od svých počítačů, tabletů nebo mobilů, zapojit se do soutěže a vyhrát kromě jiného, třeba zrovna 3D tiskárnu!  Hlavní cenu do soutěže věnovala firma Průša Research by Josef Průša, nejvíce cen pak firma KidtownEdu.cz.

Expozice VědaFestu doposud navštívilo více než 33 000 zájemců o zábavnou vědu. Ještě dva týdny je možnost řady zvídavců rozšířit a vyzkoušet i „šťastných deset“. Losování proběhne už 1. prosince!

Festival vědy je od roku 2011 společným projektem DDM hl. m. Prahy, VŠCHT v Praze a ČVUT v Praze a koná se za podpory Městské části Praha 6.
Kompletní program najdete na www.festival-vedy.cz
Festival vědy aneb VědaFest ONLINE je určen všem zájemcům bez omezení věku.

Kontakt:
Irena Krumlová, 604 861 827, krumlova@festival-vedy.cz
Tamara Mašatová, 737 749 701, tamara.masatova@ddmpraha.cz


Také by vás mohlo zajímat:


  Notice: Undefined variable: _i in /home/ddmpraha/web/ddmpraha.cz/modul/stranka/hl.php on line 197
 • KAZ – Klub anonymních záškoláků

  VÍCE INFORMACÍ
 • Aktuální informace k současné situaci

  VÍCE INFORMACÍ
 • Divadelní ateliér pro děti 13+ nově od září

  VÍCE INFORMACÍ
 • Divadelní soubor Opona doplňuje členy!

  VÍCE INFORMACÍ
 • Den plazů – 21. října

  VÍCE INFORMACÍ